:::: MENU ::::
telefon iranlı general

Arama yapmadan telefonla konuşan İranlı General…

İranlı general arama yapmadan mı telefonla konuşuyor yoksa birisi onu mu arıyor?

Arama yapmadan telefonla konuşan İranlı General bir başkasıyla telefon görüşmesini sürdürürken, başka birisi arama yaptığından dolayı ekranında cevap verme simgelerinden yeşil telefon simgesi gözükmektedir. Yaşasın Hakikat, Kahrolsun Ön yargı!

Gün geçmiyor ki güzide(!) basınımızda halkımızı yanlış bilgilendirip, ön yargılarımızı kullanarak, sorgulamadan karşı tarafa saldırabileceğimiz içerik bulunmasın.

Bunlardan sonuncusu Arama yapmadan telefonla konuşan İranlı General…

Başlığı okur okumaz, insan diyor ki! Ava giden avlanır. Sen milleti kandırmak istiyordun ama olmadı 🙂

Görüntüleri izlerken, bir de olayın deprem bölgesinde gerçekleşmesi, olayın vahametini daha da artırıyor. Zira deprem bölgesini ziyarete gelen bir yetkilinin halkı kandırmak için telefonuyla konuşma numarası yapması affedilemez. Bu kişinin hangi ülkenin yetkilisi olduğu fark etmez. Bu tarz hareketlerle halkını kandıran bütün yetkililer en hafif tabirle alçaktır.

Gelelim olayın aslına.
Görüntülerdeki kişi İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi. Bu kişi konuşma yaparken, telefonuna gelen bir başka aramanın cevap verme ekranı görülüyor. Android işletim sistemli telefon kullanan ve biriyle konuşurken, biri tarafından arandığı zaman ekranına bakan herkes bu durumu bilir. Yalnız ne hikmetse bizim güzide basın, bugün İran İslam Cumhuriyeti’ne nasıl laf atalım? içeriğini doldururken biraz aceleci davranmışa benziyor.

“Yine de ki: ‘Hak geldi, bâtıl zâil oldu! Şübhesiz ki bâtıl, yok olmaya mahkûmdur.'” (İsra Suresi, 81.ayet)
Zalimler için yaşasın cehennem!
Yaşasın Hakikat! Kahrolsun Ön yargı!

Vesselam.